sp1garwolin@poczta.onet.pl
25 682 33 71

Koszykarki z medalem

W dniu 31 stycznia 2017 roku rozegrany został finał Powiatowej Gimnazjady w piłce koszykowej dziewcząt. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Oprócz naszej reprezentacji w finale uczestniczyły drużyny z gimnazjum powiatowego, gimnazjum katolickiego oraz Pilawy.

W pierwszym półfinale spotkaliśmy się z gimnazjum powiatowym. Pomimo znacznego osłabienia w składzie dziewczęta podjęły walkę z mocniejszym przeciwnikiem. Ostatecznie jednak mecz przegraliśmy i pozostało nam walczyć o trzecie miejsce z przegranym z drugiego półfinału – Pilawą.

Zmęczenie po pierwszym meczu dało znać o sobie w początkowej fazie meczu o brąz. Przeciwniczki z Pilawy odskoczyły nam na 6 – 8 punktów i pomimo naszej pogoni przewagę tę utrzymywały do czwartej kwarty. Jednak dzięki heroicznej postawie całego zespołu na minutę przed końcem meczu doprowadziliśmy do remisu a na 30 sekund przed końcem mieliśmy dwa rzuty wolne, które wykonywała Natalia Świrk. Drugi z nich był celny. Jednak po kolejnych 10 sekundach również Pilawa miała rzuty osobiste. Pierwszy z nich był niecelny a przed drugim wzięliśmy czas dla zespołu i ustaliliśmy taktykę na wypadek trafienia albo nietrafienia przeciwniczek. NIE TRAFIŁY! Pozostałe sekundy do końca meczu kontrolowaliśmy posiadanie piłki i utrzymaliśmy jednopunktową przewagę, która dała nam zwycięstwo 23:22.